Ήττα με βαρύ σκορ στη Γαλλία

Τρίτη, 17 Οκτωβρίου 2023
Την ήττα γνώρισε η Εθνική μας ομάδα των Ελπίδων στο πρώτο εκτός έδρας παιχνίδι της για τον 8ο όμιλο της προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κ-21.

Ηττήθηκε με το βαρύ 9-0 από την αντίστοιχη ομάδα της Γαλλίας στο Stade des Alpes-Grenoble.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με 4-0 και με την επικράτηση τους διατηρήθηκαν στην πρώτη θέση του ομίλου χωρίς βαθμολογικές απώλειες.

Οι διεθνείς μας είχαν καλύτερη παρουσία στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο δημιούργησαν τρεις πολύ καλές ευκαιρίες για να σκοράρουν.

Κύπρος (Κωνσταντίνος Μακρίδης): Κίττος, Κέρκεζ, Αντωνίου, Βενιζέλου, Δημητρίου (73' Στ. Γεωργίου), Κουμπαρή (83' Ε. Ανδρέου), Οκκάς (83' Ποντικού), Βρόντης, Φώτη (59' Κούτσακος), Σάββα (73' Καλογήρου), Σατσιάς.

Στο άλλο σημερινό παιχνίδι του ομίλου μας η Σλοβενία νίκησε με 1-0 την Αυστρία.