Στις Apollon Ladies το 21ο Κύπελλο

Παρασκευή, 26 Απριλίου 2024
Κυπελλούχος Γυναικών για 13η φορά στην ιστορία της η ομάδα των Apollon Ladies, η οποία κατέκτησε παράλληλα και το νταμπλ, κλείνοντας με τον καλύτερο τρόπο άλλη μια επιτυχημένη χρονιά.

Στον τελικό του Κυπέλλου Γυναικών που έγινε στο Στάδιο Κατωκοπιά - Επιστροφή «Γλαύκος Κληρίδης», οι Apollon Ladies νίκησαν με 3-0 την Λευκοθέα Λατσιών σε ένα τελικό που παρακολούθησαν εκατοντάδες φίλοι των δύο ομάδων.

Το σκορ άνοιξε η Φρίτα στο 23ο λεπτό και στο 76ο λεπτό η ίδια ποδοσφαιρίστρια πέτυχε το 2-0. Στο 83ο λεπτό η Ολιβέιρα διαμόρφωσε το 3-0.

Τον αγώνα διαιτήτευσε η Μυροφόρα Τουμάζου με βοηθούς τις Γαλάτεια Κοντάκκη και Μαρία Κκολού. Τέταρτη διαιτητής ήταν η Ιωάννα Αλλαγιώτου.

Οι απονομές στην κυπελλούχο ομάδα αλλά και τη φιναλίστρια Λευκοθέα, έγιναν από τη Λένα Παναγιώτου, μέλος της Εκτελεστικής Επιτροπής της ΚΟΠ.