Η δράση του Πρωταθλήματος Ένταξης.

">

Πρωτάθλημα Ένταξης

Κυριακή, 12 Μαΐου 2013
Στιγμιότυπο από το πρώτο παιχνίδι μεταξύ του Διγενή Ύψωνα με την Ένωση Κοκκινοτριμιθιάς. Η Ένωση ανέτρεψε το 2-0 του πρώτου αγώνα.
-----------------------------------------------------------------------------------------

Με τις επαναληπτικές αναμετρήσεις της προημιτελικής φάσης συνεχίστηκε σήμερα η δράση του Πρωταθλήματος Ένταξης ΚΟΠ.

Τέσσερεις ομάδες εξασφάλισαν την άνοδο τους στο νέο Πρωτάθλημα Δ' Κατηγορίας. Η ΟΧΕΝ Περιστερώνας, η Ένωση Κοκκινοτριμιθιάς, η Ολυμπιάδα Λυμπιών και η Ομόνοια Ορόκλινης.

Οι τέσσερεις ηττημένες ομάδες της προημιτελικής φάσης μετά από κλήρωση θα παίξουν σε μονούς αγώνες και οι δύο νικητές θα εξασφαλίσουν επίσης εισιτήριο ανόδου.

Στην Περιστερώνα η ΟΧΕΝ από τέρματα που πέτυχαν οι Γιώργος Γεωργίου (55') και Γιώργος Φραγκέσκου (84') νίκησε με 2-0 την ΑΠΕΑ παρουσία 300 περίπου θεατών.

Με γκολ του Αχιλλέα Νικολάου στο 19' ο Προμηθέας Μουττάλου νίκησε με 1-0 την Ολυμπιάδα Λυμπιών και οδήγησε το παιχνίδι σε παράταση. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν τελικά σε 1-1 στο δεύτερο μέρος της παράτασης και πήραν την πρόκριση.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και με έντονα γράμματα οι ομάδες που προκρίθηκαν: