Πρωταθλήτρια η ΑΕΝ

Σάββατο, 14 Ιουνίου 2014

Απονομή στον αρχηγό της ΑΕΝ Γιώργο Κυριαζή από τον Γενικό Διευθυντή της ΚΟΠ κ. Ανθούλη Μυλωνά. Άλλες φωτογραφίες στην υφιστάμενη σελίδα πάνω δεξιά.
-----------------------------------------------------

Η ΑΕΝ Αγίου Γεωργίου Βρυσούλλων / Αχερίτου εξασφάλισε σήμερα την πρωτιά στο Πρωτάθλημα Ένταξης ΚΟΠ  2013 - 2014.

Στον τελικό που έγινε στο γήπεδο Κύκκου νίκησε στη διαδικασία της παράτασης με 3-1 τον Κούρρη Ερήμης.

Ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα και οι δύο ομάδες την επόμενη αγωνιστική περίοδο θα αγωνιστούν στο Πρωτάθλημα Δ' Κατηγορίας.

Σε ένα ανοικτό παιχνίδι και οι δύο ομάδες που έπαιξαν με αρκετές ελλείψεις, δημιούργησαν τις δικές τους ευκαιρίες και είναι χαρακτηριστικό ότι στο φινάλε των 90 λεπτών ο Κούρρης έχασε διπλή μεγάλη ευκαιρία για να φτάσει στη νίκη.

Η ΑΕΝ άνοιξε το σκορ στο 6' με κοντινό πλασέ του Ευάγγελου Φλουρέντζου και ο Κούρρης ισοφάρισε στο 82' με τον Κυριάκο Κωνσταντίνου

Στη διαδικασία της παράτασης η ΑΕΝ πέτυχε δύο τέρματα (92΄, 99') με τον πρώτο της σκόρερ Αδάμο Αδάμου και πανηγύρισε την κατάκτηση του τίτλου.

Με τα δύο τέρματα που πέτυχε σήμερα ο Αδάμου έφτασε στα δεκατρία και αναδείχτηκε πρώτος σκόρερ της διοργάνωσης.

ΚΟΥΡΡΗΣ: Ιωάννου, Ρόπας, Μυλωνάς, Αντωνίου, Δημητρίου (64' Λεωνίδου), Κωνσταντίνου, Προκοπίου (79' Επαμεινώνδα), Χριστοφόρου (101' Γεωργίου), Πασιάς, Ζευκή, Μιχαήλ.

ΑΕΝ: Λάμπρου, Τσαππαρίλλας, Λουκά, Μιχαήλ, Β. Αδάμου, Α. Αδάμου, Στρατή (105' Πασχάλη), Κυριαζή, Φλουρέντζου (74' Διονυσίου), Φραγκέσκου, Λοϊζου (90' Μ. Μιχαήλ).

**Στον αγώνα κατάταξης για τις θέσεις 3-4 η Αναγέννηση / Ελπίδα Μουττάλλου νίκησε με 1-0 την ΑΠΕΑ Ακρωτηρίου.