Ξανά στον τελικό

Κυριακή, 28 Φεβρουαρίου 2016

Στιγμιότυπο από προηγούμενο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων.
-------------------------------

Η πρωταθλήτρια ομάδα του Απόλλωνα και η Λευκοθέα Λατσιών θα συναντηθούν για άλλη μια χρονιά στον τελικό του Κυπέλλου Γυναικών.

Στις σημερινές επαναληπτικές αναμετρήσεις απέκλεισαν Πάφια και ΑΕΚ Κοκκινοχωρίων αντίστοιχα.

*Ο Απόλλωνας απέκλεισε εύκολα στην έδρα του την Πάφια με 16-0. Στα αξιοσημείωτα το γεγονός ότι το τελευταίο γκολ του Απόλλωνα σημείωσε η 11χρόνη Μαρία Παναγιώτου.

**Η Λευκοθέα Λατσιών απέκλεισε εκτός έδρας στη διαδικασία της παράτασης την ΑΕΚ Κοκκινοχωρίων με 3-1 και εξασφάλισε επίσης εισιτήριο για τον τελικό της διοργάνωσης.

Η Λευκοθέα αφού έχασε πέναλτι στο 5ο λεπτό άνοιξε το σκορ με νέο πέναλτι που εκτέλεσε η Μαρινέλλα Παναγιώτου στο 31'. Στο 90ο λεπτό η ΑΕΚ ισοφάρισε με την Ισαβέλλα Δημητρίου και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην ημίωρη παράταση.

Στο 95' η Δώρα Μοδέστου πέτυχε το 2-1 για την Λευκοθέα και στο 109' η Αλεξάνδρα Μελίσσα διαμόρφωσε το 3-1.