Ηττήθηκε ο Διγενής, ισόπαλη η Ομόνοια Ψευδά

Σάββατο, 12 Ιανουαρίου 2019
Στιγμιότυπο από το παιχνίδι του πρώτου γύρου μεταξύ του Κούρρη με την ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα.
---------------------------------------------------

Με τις αναμετρήσεις της 16ης αγωνιστικής συνεχίστηκε  το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας.

Ο πρωτοπόρος Διγενής Ακρίτας Μόρφου ηττήθηκε με 3-2 από τον Εθνικό Άσσιας που στις τελευταίες επτά αγωνιστικές παραμένει αήττητος.

Για τον Εθνικό σκόραραν οι Παναγιώτου (30'), Σολωμού (52') και Λεωνίδου (88'), ενώ για το Διγενή σκόραραν οι Γκουγκούρης (47') και Αργυρού (63').

Εκτός έδρας αποστολή για τη δεύτερη της κατάταξης Ομόνοια Ψευδά που έφερε ισοπαλία 1-1 με τον Χαλκάνορα και πλησίασε το Διγενή στους δύο βαθμούς.

Η Ομόνοια προηγήθηκε στο 41' με τον Παναγιώτη Παναγιώτου και ο Χαλκάνορας ισοφάρισε στο 47ο λεπτό με τον Στέφανο Προκοπίου.

Δείτε εδώ την αναλυτική βαθμολογία:

Την ΕΝΑΔ στην τρίτη θέση (29 βαθμούς) έπιασε η Ξυλοτύμπου που στο γειτονικό ντέρμπι επικράτησε της Ορμήδειας με 2-0. Τα τέρματα πέτυχαν οι Δημήτριος Καλλιμάνης (24') και Παντελής Ταύρου (35').

Η ΕΝΑΔ ηττήθηκε στα Λατσιά από τον τοπικό Εθνικό με 1-0 που πήρε τους πολύτιμους βαθμούς με γκολ του Φίλιππου Καττιμέρη στο 26ο λεπτό.