Διατήρησε το +1 ο Ερμής από την Αγία Νάπα

Κυριακή, 31 Μαρτίου 2019
Στιγμιότυπο από αγώνα του Ερμή Αραδίππου με την Ομόνοια Αραδίππου. Οι δύο ομάδες προχώρησαν νικηφόρα.
-------------------------------------------------------

Δύο αγωνιστικές πριν από το φινάλε του Πρωταθλήματος Νέων U19 Β' Κατηγορίας το σκηνικό της κορυφής παραμένει αμετάβλητο και δεν αποκλείεται ο τίτλος να κριθεί στην τελευταία αγωνιστική όταν οι δύο πρωτοπόροι θα συναντηθούν στην Αραδίππου.

Ο Ερμής Αραδίππου οδηγεί την κούρσα (νίκησε στις καθυστερήσεις τον ΑΣΙΛ) με 65 βαθμούς και ακολουθεί με 64 βαθμούς η Αγία Νάπα, που σήμερα νίκησε εκτός έδρας με 1-0 την ΑΕΖ από γκολ του Κυριάκου Αντωνίου στο 35ο λεπτό.

Συνοπτικά ο απολογισμός της 24ης αγωνιστικής:

Ερμής Αραδίππου - ΑΣΙΛ...4-3
Ομόνοια Αραδίππου - ΠΑΕΕΚ...2-1
Εθνικός Άσσιας - Οθέλλος Αθηαίνου (αναβλήθηκε)
Διγενής Ακρίτας Μόρφου - Αναγέννηση Δερύνειας (αναβλήθηκε)
ΑΕΖ - Αγία Νάπα...0-1
Χαλκάνορας - Ελπίδα Αστρομερίτη...11-1 (ο αγώνας διακόπηκε στο 82ο λεπτό όταν η φιλοξενούμενη ομάδα έμεινε με έξι ποδοσφαιριστές)