Σταθερά πρώτη η Δόξα, κρίθηκε στις καθυστερήσεις το ντέρμπι με νίκη της Ομόνοιας

Σάββατο, 11 Μαΐου 2019
Στιγμιότυπο από το σημερινό παιχνίδι του ΑΠΟΕΛ με την Ομόνοια.
------------------------------------------------

Με τις αναμετρήσεις της 15ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα η δράση του Πρωταθλήματος Ανώτατης Κατηγορίας Παίδων U14.

Η πρωτοπόρος Δόξα Κατωκοπιάς νίκησε στην έδρα της την Πάφο με 2-0 και έφτασε στους 38 βαθμούς, τρεις περισσότερους από την Ομόνοια Λευκωσίας που στο ντέρμπι της ημέρας νίκησε εκτός έδρας με 2-1 το ΑΠΟΕΛ.

Το ντέρμπι έγινε στην παρουσία αρκετών φίλων του ποδοσφαίρου και κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με μακρινό σουτ του Κωνσταντίνου Σωτηρίου.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 32ο λεπτό με το Σταύρο Χαραλάμπους και η Ομόνοια ισοφάρισε στο 34' με τον Πέτρο Δημητρίου.

Στους 33 βαθμούς το ΑΠΟΕΛ έπιασε η ΑΕΛ, που νίκησε εκτός έδρας την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών με 2-0.

Στην 16η αγωνιστική θα έχουμε το ντέρμπι Ομόνοια – Δόξα Κατωκοπιάς και στην 17η αγωνιστική το Δόξα Κατωκοπιάς – ΑΠΟΕΛ.