Στην ημιτελική φάση ΑΕΛ, Ανόρθωση, Ομόνοια, ΑΠΟΕΛ

Πέμπτη, 13 Ιουνίου 2019
Στιγμιότυπο από τον αγώνα της Ομόνοιας με την ΕΝ Παραλιμνίου.
------------------------------------------

ΑΕΛ, Ανόρθωση, Ομόνοια Λευκωσίας και ΑΠΟΕΛ προκρίθηκαν στην ημιτελική φάση στο Παγκύπριο Κύπελλο Βετεράνων που διοργανώνει για πρώτη φορά η ΚΟΠ.

Σήμερα έγινε ο τελευταίος αγώνας της προημιτελικής φάσης και το ΑΠΟΕΛ μετά το ισόπαλο 1-1 με το Χαλκάνορα επικράτησε στα πέναλτι με 3-1 και εξασφάλισε το τελευταίο εισιτήριο.

Το ΑΠΟΕΛ άνοιξε το σκορ στο 24ο λεπτό με τον Μάριο Παναγιώτου και ο Χαλκάνορας ισοφάρισε στο 31ο λεπτό με τον Ανδρέα Παλλά.

*Η ΑΕΛ στο Καλογεροπούλλειο Στάδιο από τέρματα που πέτυχαν οι Μάριος Δημητρίου (11') και Χρίστος Ιωάννου (36') απέκλεισε τη Δυναμό Μέσα Γειτονιάς με 2-0.

*Η Ομόνοια Λευκωσίας απέκλεισε στο Μακάρειο Στάδιο με 3-1 την Ένωση Νέων Παραλιμνίου. Για την Ομόνοια σκόραραν οι Δημήτρης Μάρης (16', 47') και Κώστας Καϊάφας (45') και για την Ένωση ο Μαρτίνος Σολωμού στο 53ο λεπτό.

*Η Ανόρθωση απέκλεισε εκτός έδρας με 3-1 τον Απόλλωνα από τέρματα που πέτυχαν οι Γιάννος Οκκάς (4', 56') και Δημήτρης Ιωάννου (60'). Για τον Απόλλωνα σκόραρε στο 58ο λεπτό ο Βιτόρ.