Δεύτερη νίκη (3-2) επί του Ισραήλ

Πέμπτη, 5 Δεκεμβρίου 2019

Η Εθνική μας όπως παρατάχθηκε στο αποψινό παιχνίδι.
---------------------------------------

Δεύτερη φιλική νίκη της Εθνικής Ανδρών Futsal επί του Ισραήλ στην αίθουσα Τάσσος Παπαδόπουλος - Ελευθερία.

Μετά από συναρπαστικό αγώνα η Κύπρος επικράτησε απόψε με 3-2.

Ο Παναγιώτης Σκαρπάρης στο 5' και 26' σκόραρε για την Εθνική μας, μείωσε στο 29ο λεπτό το Ισραήλ.

Στο 33ο λεπτό ο Κωνσταντίνος Κουλουμπρής πέτυχε το 3-1, μείωσε το Ισραήλ σε 3-2 στο 36ο λεπτό και δημιούργησε νέα δεδομένα στα τελευταία στάδια του αγώνα και κυνήγησε με πάθος την ισοφάριση.

Στο τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι που απέκρουσε ο Οδυσσέας Οδυσσέως.

Ο Ομοσπονδιακός μας προπονητής Άθως Στυλιανού έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα λίγες μόλις εβδομάδες πριν από τις επίσημες υποχρεώσεις μας.

Κύπρος: Οδυσσέως, Φιλίππου, Ιωάννου, Κουλουμπρής, Περέϊρα (αρχική πεντάδα), Σκαμπύλης, Αλεξίου, Χατζηγεωργίου, Ομήρου, Λακούφης, Κάντζο, Σκαρπάρης, Λουκά, Ζαντής.

Στο φιλικό της Τετάρτης η Κύπρος νίκησε το Ισραήλ με 3-1.