Apollon Ladies - Λευκοθέα Λατσιών 1-0 στο ντέρμπι

Κυριακή, 18 Οκτωβρίου 2020
Φωτογραφία του ντέρμπι από την επίσημη σελίδα της ομάδας Apollon Ladies στο Facebook.
-----------------------------------------------

Με τις αναμετρήσεις της 5ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Γυναικών Dimco.

Συνεχίζει χωρίς απώλειες η ομάδα Apollon Ladies που έφτασε στους 12 βαθμούς σε 4 αγώνες.

Στο ντέρμπι νίκησε με 1-0 την Λευκοθέα Λατσιών από γκολ που πέτυχε στο 58ο λεπτό η Krystyna Marie Freda (9ο φετινό).

Στους 10 βαθμούς αλλά σε 5 αγώνες βρίσκεται η Ομόνοια Λευκωσίας που προχώρησε επίσης νικηφόρα.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα:

Apollon Ladies - Λευκοθέα Λατσιών 1-0
(Krystyna Marie Freda 58')

Γεροσκήπου FC Ladies - Ομόνοια Λευκωσίας 1-5
(Κορίνα Αδάμου 60' / Ευδοκία Ευθυβούλου 5', 21', 34', 48', Iordachiuse 42')

Ερμής Απόλλων - ΑΕΛ Champions 0-3
(Καρπόνι 56', 89', Πλάτωνος 69')

Ο αγώνας Νέα Σαλαμίνα / Αρτοποιεία Πύργος - Εθνικός Άχνας διακόπηκε με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου όταν ο Εθνικός λόγω τραυματισμών έμεινε με 6 ποδοσφαιρίστριες. Στο χρονικό σημείο της διακοπής η γηπεδούχος ομάδα ήταν μπροστά στο σκορ με 8-0.