Πρώτη ήττα για την Ανόρθωση, στους 18 βαθμούς και το ΑΠΟΕΛ, 3η η Ομόνοια

Σάββατο, 7 Νοεμβρίου 2020
Στιγμιότυπο από τον αγώνα της Ομόνοιας με την Πάφο.
-----------------------------------------------------

Με τις αναμετρήσεις της 7ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Νέων Κ-19 Α' Κατηγορίας.

Η Ανόρθωση είχε τις πρώτες της απώλειες, καθώς ηττήθηκε στην έδρα της με 2-1 από την ΑΕΛ και την έπιασε στους 18 βαθμούς το ΑΠΟΕΛ.

Η Ανόρθωση άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό με τον Στέφανος Καφατάρη, ισοφάρισε στο 83ο λεπτό η ΑΕΛ με πέναλτι του Χαράλαμπου Μελανακρίτη και στο 90ο λεπτό πήρε τη νίκη με γκολ του Ανδρέα Γεωργίου.

Μετά την ήττα της  Νέα Σαλαμίνας, στους 15 βαθμούς έφτασε και η Ομόνοια Λευκωσίας που νίκησε 4-2 την Πάφο και ανέβηκε στην τρίτη θέση.

Για την Ομόνοια σκόραραν οι Σπυριδάκης (15'), Αντωνίου (34', 75') και Άγγελος Νεοφύτου (83'). Ο Αλέξανδρος Σπόντας πέτυχε τα τέρματα της Πάφου στο 5ο με πέναλτι και στο 72ο λεπτό.

Στα αξιοσημείωτα το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενες ομάδες επικράτησαν στους τέσσερις από τους έξι αγώνες.