Προχώρησαν νικηφόρα οι πρωτοπόροι

Σάββατο, 27 Φεβρουαρίου 2021
Στιγμιότυπο από τον αγώνα του Άρη με την Ομόνοια Ψευδά.

Με τις αναμετρήσεις της 21ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Συνεχίζει να είναι έντονος ο συναγωνισμός στον όμιλο των ομάδων που βρίσκονται στα ψηλά του βαθμολογικού πίνακα.

Η κατάταξη Άρης 39, ΠΑΕΕΚ 39, Οθέλλος Αθηαίνου 39, Αγία Νάπα 38 βαθμοί.

Ο Άρης στο Τσίρειο Στάδιο με γκολ του Ντάνιελ Σικόρσκι στο 37ο λεπτό, νίκησε με 1-0 την Ομόνοια Ψευδά,

Η ΠΑΕΕΚ νίκησε στην έδρα της με 3-1 την Ομόνοια Αραδίππου.

Στο 9ο λεπτό ο Καπαρτής άνοιξε το σκορ για την ΠΑΕΕΚ και στο 14ο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής με εκτέλεση πέναλτι πέτυχε το 2-0. Ο Τιμέρμανς με απευθείας κτύπημα φάουλ στο 48ο λεπτό πέτυχε το 3-0 και στο 50ο λεπτό ο Χρίστος Καλλής μείωσε σε 3-1.

Ο Οθέλλος Αθηαίνου νίκησε εκτός έδρας με 1-0 την Αναγέννηση Δερύνειας από γκολ του Μιχάλη Κουμουρή στο 47ο λεπτό.

Η Αγία Νάπα με γκολ του Σαλίφ στο 47ο λεπτό νίκησε με 1-0 την Αλκή Ορόκλινης.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:

Άρης - Ομόνοια Ψευδά 1-0
Αγία Νάπα - Αλκή Ορόκλινης 1-0
ΠΑΕΕΚ - Ομόνοια Αραδίππου 3-1
Αναγέννηση Δερύνειας - Οθέλλος Αθηαίνου 0-1

ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα - ΠΟ Ξυλοτύμπου 2-1
(Μουζακίτης 55', Πάντος 75' / Φερέϊρα 4')

Ονήσιλος Σωτήρας - Αχυρώνας Λιοπετρίου 3-1
(Ράμος 32', Ντεβέσα 35', αυτογκόλ Μούσιης 56' / Κουμάσης 86' πεν.)

Ακρίτας Χλώρακας - ΘΟΪ Λακατάμιας 3-1
(Μαρτίνος Ζήνωνος 8', Μιχάλης Χριστοδούλου 36' πεν., Ραφαήλ Μιχαήλ 51' / Άντερσον 18')

ΑΣΙΛ - Κούρης Ερήμης 1-0
(Αντώνιος Ράνος 19')

Ο αγώνας Διγενής Ακρίτας Μόρφου - ΑΕΖ θα διεξαχθεί τη Δευτέρα 1η Μαρτίου και ώρα 18:00. Με τη στήριξη της ΚΟΠ θα μεταδοθεί απευθείας από τη Cytavision.