Νίκες για Ομόνοια και Ανόρθωση (στιγμιότυπα)

Δευτέρα, 20 Σεπτεμβρίου 2021
Την πρώτη της νίκη στο Πρωτάθλημα Cyta πέτυχε η Ομόνοια και μάλιστα με δραματικό τρόπο επί της Δόξας.

2-1 το αποτέλεσμα για τους περσινούς πρωταθλητές με τέρματα στις καθυστερήσεις από τους Ντούρις (πέναλτι) και Λέζιακς. Ο  Εμπραλίτζε στο 73' είχε δώσει προβάδισμα στη Δόξα.

Με δέκα ποδοσφαιριστές τέλειωσαν τον αγώνα οι δύο ομάδες. Ο Γκόμεθ της Ομόνοιας αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη στο 85' και ο τερματοφύλακας της Δόξας Σισκόφσκι με δεύτερη κίτρινη στο 90'.

Στιγμιότυπα Ομόνοια - Δόξα

Πρώτη νίκη στο Πρωτάθλημα Cyta και για την Ανόρθωση, 2-1 τον Εθνικό που παραμένει χωρίς βαθμό μετά από τρεις αγώνες. Ο Αρτυματάς και ο Χριστοδουλόπουλος (πέναλτι) έδωσαν προβάδισμα δύο τερμάτων στην Ανόρθωση στο πρώτο ημίχρονο. O Εθνικός μείωσε σε 2-1 λίγο πριν το τέλος μετά από προσπάθεια του Αράζ με την μπάλα να αλλάζει πορεία στους Φλοριάν και Αραγιούρι.