Νίκες για Ένωση, Ερμή και Αλκή, ισοπαλία στη Σωτήρα

Σάββατο, 25 Σεπτεμβρίου 2021
Στιγμιότυπο από τον αγώνα του Ονήσιλου Σωτήρας με τη Νέα Σαλαμίνα.

Με τέσσερις αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Η Ένωση Νέων Παραλιμνίου κέρδισε στην έδρα της με 3-0 την Αγία Νάπα και πέρασε επικεφαλής με απολογισμό επτά βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε στο 60ο λεπτό ο Μπούριτς, στο 62ο λεπτό ο Αναστάσιος Οκκαρίδης πέτυχε το 2-0 για να διαμορφωθεί το 3-0 από τον Φερνάντες με πέναλτι στο 67ο λεπτό.

Ο Ερμής Αραδίππου με γκολ του Ντιούφ στο 90+2 επικράτησε στο Στάδιο ΓΣΖ τον ΑΣΙΛ Λύσης με 1-0 και πανηγύρισε την πρώτη του φετινή νίκη.

Πρώτη φετινή νίκη και για την Αλκή, που με γκολ του Σέργιου Αβραάμ στο 60ο λεπτό με πέναλτι επικράτησε με 1-0 της Ξυλοτύμπου.

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας μεταξύ του Ονήσιλου Σωτήρας με τη Νέα Σαλαμίνα. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 23ο λεπτό με τον Φερέιρα και η Σαλαμίνα ισοφάρισε στο 29ο λεπτό με τον Ριμπέϊρο.

Η αυλαία άνοιξε την Παρασκευή με το εκτός έδρας 2-0 της Καρμιώτισσας Πολεμιδιών επί της Αναγέννησης Δερύνειας.

Κυριακή 26 Σεπτεμβρίου (ώρα έναρξης 19:00)