Νίκες για Άρη και ΑΠΟΕΛ (στιγμιότυπα)

Δευτέρα, 18 Οκτωβρίου 2021
Με νίκες του ΑΠΟΕΛ και του Άρη ολοκληρώθηκε η 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta..

Ο Άρης νίκησε με 2-1 εκτός έδρας τη Δόξα και με 13 βαθμούς ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, έχοντας ένα βαθμό λιγότερο από την ΑΕΚ..

Η Δόξα προηγήθηκε στο 7ο λεπτό με τον Τιτζιάνι  και ο Άρης γύρισε το ματς με δύο τέρματα στα τελευταία λεπτά με τους Στεπίνσκι (86') και Σικόρσκι (89΄).

Οι καλύτερες φάσεις του αγώνα

Στα τελευταία λεπτά κρίθηκε και ο αγώνας του ΑΠΟΕΛ με τον Εθνικό με τους γηπεδούχους να πέρνουν τη νίκη με τέρμα του Καρώ στο 87'. Ο ΑΠΟΕΛ είχε προηγηθεί με τον Οκριασβίλι στο 45' και ο Εθνικός ισοφάρισε στο 81' με πέναλτι του Μάριου Ηλία.

Στους υπόλοιπους αγώνες της 6ης αγωνιστικής σημειώθηκαν τα ακόλουθα αποτελέσματα:

ΑΕΚ - ΠΑΕΕΚ 3-0 Στιγμιότυπα
Πάφος FC - Ολυμπιακός 1-1 Στιγμιότυπα
Ομόνοια - Απόλλων 1-0 Στιγμιότυπα
ΑΕΛ - Ανόρθωση 2-1 Στιγμιότυπα