Μόνη στην κορυφή η ΕΝ Παραλιμνίου

Σάββατο, 23 Οκτωβρίου 2021
Η Ένωση Νέων Παραλιμνίου νίκησε στην Αθηαίνου με 4-1 τον Οθέλλο και παρέμεινε μόνη της στην κορυφή του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας με 13 βαθμούς.

Σκόραραν οι Ανδρέας Ηλία (38', 84' πεν), Λουσέρο (53') και Μπούρις (63'), ο Γιώργος Χριστοδούλου σκόραρε στο 58ο λεπτό για τον Οθέλλο.

Στου δώδεκα βαθμούς βρίσκεται η Καρμιώτισσα Πολεμιδιών που νίκησε 1-0 τον ΑΣΙΛ Λύσης από γκολ του Σιλβέστρου στο 27ο λεπτό.

Η Αλκή από τέρματα του Μάρκου Μιχαήλ (11', 50') νίκησε με 2-1 τον Αχυρώνα Λιοπετρίου. Ο Κωνσταντίνος Σεμιρτζίδης με πέναλτι στο 30ο λεπτό το γκολ του Αχυρώνα.

Η αυλαία άνοιξε την Παρασκευή με το ισόπαλο 2-2 της Αγίας Νάπας με τον Ερμή Αραδίππου.