Ο αγώνας έγινε στο Στάδιο Κερύνεια / Επιστροφή και με τη στήριξη της ΚΟΠ μεταδόθηκε απευθείας από τη Cytavision.
Τρία τέρματα πέτυχε η Sigfusdottir (9', 30', 72), ένα η Λόκγουντ (39') και ένα γκολ η Κυνοσίδου (83').
Apollon Ladies: Ματθαίου, Ματίλα (81' Ευστρατίου), Λόκγουντ (73' Ιωάννου), Χάρτυ, Παναγιώτου (65' Γιάννου), Χμίροβα, Χάκμαν (65' Φονσέκα), Λέστερ, Φρίντα, Ρικς (81' Κυνοσίδου), Sigfusdottir
Ομόνοια: Κουζάλη, Ράσελ, Μπάσκα (86' Αστανιού), Παστόρ, Κλεάνθους, Παπαδοπούλου, Τάνεβα, Ρήγα, Παναγή (46' Ξυλούρη), Hallgrimsdottir (70' Μ. Παναγιώτου), Gardarsdottir.
![](http://backend.cfa.com.cy/BackOffice/ckeditorExtra/plugins/imageuploader/uploads/501133685.jpg)
Μετά το τέλος του σημερινού αγώνα έγιναν οι απονομές από το Γενικό Διευθυντή της ΚΟΠ Ανθούλη Μυλωνά.