Νίκες για Ερμή, Αλκή, Νέα Σαλαμίνα και ΑΣΙΛ

Σάββατο, 27 Νοεμβρίου 2021
Στιγμιότυπο από την εκτός έδρας νίκη της Νέας Σαλαμίνας επί του Οθέλλου Αθηαίνου.

Με νίκες του Ερμή Αραδίππου, της Αλκής, της Νέας Σαλαμίνας και του ΑΣΙΛ  συνεχίστηκε το πρόγραμμα της δέκατης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Στην κορυφή με 21 βαθμούς Ερμής και Καρμιώτισσα Πολεμιδιών, αγωνίζεται την Κυριακή η Ένωση που ακολουθεί με 20 βαθμούς μαζι με την Αλκή Ορόκλινης.

Ο Ερμής από τέρματα που πέτυχαν οι Παπαθανασίου (12'), Πουτζιουρή (40') και Σάσσι (60' πέναλτι). Για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Ασσιώτης (31') και Λίμα (75' πέναλτι).

Από τέρματα που πέτυχαν οι Νασιμέντο (15'), Θεοχάρους (27') και Λίλλης (89') η Αλκή επικράτησε με 3-0 του Ονήσιλου Σωτήρας.

Η Νέα Σαλαμίνα πέρασε νικηφόρα με 4-1 το εκτός έδρας εμπόδιο του Οθέλλου. Σκόραραν οι Ντανίλο (9'), Ανδρέου (43'), Κουμούρης (57') και Λέντριτς (89'). Για τους γηπεδούχους σκόραρε στο 60ο λεπτό ο Καρίμ.

Με γκολ του Σταυρινού Κωνσταντίνου στο 69ο λεπτό ο ουραγός ΑΣΙΛ επικράτησε στην Αραδίππου με 1-0 της τοπικής Ομόνοιας και έφτασε στους επτά βαθμούς.