Ερμής Αραδίππου - Ένωση 1-1, Ονήσιλος - Καρμιώτισσα 4-3

Τετάρτη, 12 Ιανουαρίου 2022
Στιγμιότυπο από τον αγώνα μεταξύ του Ερμή με την Ένωση.

Με δύο αγώνες άνοιξε σήμερα η αυλαία της β' φάσης του Κυπέλλου Coca - Cola Α' - Β' Κατηγορίας περιόδου 2021-2022.

*Στην Αραδίππου Ερμής και  Ένωση Νέων Παραλιμνίου έμειναν στο ισόπαλο 1-1. Η φιλοξενούμενη ομάδα άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό με τον Χαραλάμπους και ο Ερμής ισοφάρισε στο 16ο λεπτό με τον Άλπερτ.

Η Ένωση από το 13ο λεπτό αγωνιζόταν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Ανδρέα Χριστοφή.

*Στο Δημοτικό Στάδιο Σωτήρας ο Ονήσιλος νίκησε με ανατροπή 4-3 την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών.

Για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Σωτηρίου (34'), Φωτίου (79'), Νικολάου (81' πέναλτι) και Φερνάντες (90+3). Για την Καρμιώτισσα σκόραραν οι Ράσις (14'), Ζευκής (36') και Ρεϊς (44').

Οι επαναληπτικοί αγώνες είναι προγραμματισμένοι για τις 19 Ιανουαρίου.