Ολυμπιάς - Ομόνοια Αραδίππου 1-1

Τετάρτη, 19 Ιανουαρίου 2022
Στιγμιότυπο από τον πρόσφατο αγώνα Ολυμπιάς - Αλκή Ορόκλινης.

Το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας συνεχίστηκε σήμερα με την αναμέτρηση Ολυμπιάς Λυμπιών - Ομόνοια Αραδίππου.

Ο αγώνας αφορούσε εκκρεμότητα της 15ης αγωνιστικής και έληξε ισόπαλος 1-1, αποτέλεσμα που διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά.

Η φιλοξενούμενη ομάδα προηγήθηκε στο 85ο λεπτό με το Λεονάρτο και η Ολυμπιάς ισοφάρισε στο 90+2 με τον Κυπριανό Ηρακλέους.

Η Ολυμπιάς έφτασε στους 19 βαθμούς και η Ομόνοια Αραδίππου στους 13 βαθμούς.

Επόμενη αγωνιστική: Ομόνοια Αραδίππου - ΠΟ Ξυλοτύμπου, Αχυρώνας Λιοπετρίου - Ολυμπιάς Λυμπιών.

Για να ολοκληρωθεί η 15η αγωνιστική, εκκρεμούν ακόμα οι αναμετρήσεις ΑΣΙΛ Λύσης - ΕΝ Παραλιμνίου (26/1) και Ερμής Αραδίππου - Αναγέννηση Δερύνειας (2/2).