Το ΑΠΟΕΛ στα play – off του Champions League με εξασφαλισμένη θέση στους ομίλους του Europa League

Τρίτη, 13 Αυγούστου 2019
Πανάξια πρόκριση για το ΑΠΟΕΛ μετά από σπουδαία εμφάνιση μέσα στο Αζερμπαϊτζάν και επόμενος αντίπαλος ο Άγιαξ.

Νίκησε εκτός έδρας με 2-0 την Καραμπάκ, ανατρέποντας έτσι το 2-1 του πρώτου αγώνα και συνεχίζει στα play - off  του Champions League και με εξασφαλισμένη θέση στους ομίλους του Europa League.

Ο Ντέ Βινσέντι στο 34ο λεπτό με πέναλτι και ο Μάτις στο 68ο λεπτό πέτυχαν τα τέρματα της μεγάλης νίκης στο Tofiq Bähramov adına Respublika Stadionu του Μπακού.

Το ΑΠΟΕΛ στα play - off θα αγωνιστεί με τον Άγιαξ, που απόψε απέκλεισε τον ΠΑΟΚ με 3-2 μετά το ισόπαλο 2-2 στην Τούμπα.

Πρώτος αγώνας εντός έδρας στις 20 Αυγούστου και επαναληπτικός αγώνας εκτός έδρας στις 28 Αυγούστου.